Kredi Kartı ile Paykasa Kart Arasında Ne Gibi Farklar Vardır?

Paykasa Kullanımı

Günlük hayatımızda online alışverişler için kullandığımız kredi kartı, avantajlı olmasının yanı sıra dezavantajlara sahip bir ödeme yöntemidir. İhtiyaçlarımızın ötesinde harcama yapmamıza olanak tanıyan bu kartlar, bütçemizi aşmamıza ve ödeme yapmakta zorluk çekmemize neden olabilir. Yine kredi kartlarının bir diğer dezavantajı ise kullanıcılarına çıkardığı ek masraflardır. Özellikle zamanında yapılmayan ödemeler nedeniyle faiz ödemek zorunda kalınabilir. Ayrıca nakit çekimi de ekstra masraf anlamına gelmektedir. Oysa ön ödemeli sanal kartlarda durum bu bahsedilenlerin tam tersidir. Özellikle Paykasa Kart kullanımı kredi kartlarına göre çok daha avantajlı bir tercih olacaktır. Peki, Paykasa’yı kredi kartlarından farklı kılan nedir?

Paykasa Kullanımı

Paykasa Kullanımı

Paykasa Kullanımı ile Limitinizi Kendiniz Belirleyebilirsiniz

Paykasa’nın kredi kartlarından en önemli farkı, kullanıcıların bütçelerini de göz önünde bulundurarak harcama limitlerini kendilerinin belirlemesidir. Paykasa satın alma işleminin ardından kullanıcılara verilen PIN tek kullanımlıktır ve kullanımın ardından kart iptal olmaktadır. Yani Paykasa kullanımı ile kişiler aşırı harcamalardan korunur ve bütçelerini aşmadan rahatlıkla alışveriş yapabilirler.

Paykasa Herhangi Bir Ek Masraf Çıkarmaz

Paykasa Kart’ın ön ödemeli bir kart olduğundan daha önce de bahsetmiştik. Yani Paykasa satın alma işleminin ardından kişilere online alışverişlerde kullanabilecekleri 16 haneli bir PIN kodu verilmektedir. Sadece tek kullanımlık olan Paykasa PIN’i  alırken ek ücret ödemeniz gerekmediği gibi daha sonra da herhangi bir ek masraf ile karşılaşmazsınız.

Paykasa Kart

Paykasa Kart

Paykasa Kart, Kullanıcıları İçin Yüksek Güvenlik Sağlar

Kredi kartları bankalar tarafından alınan tüm önlemlere rağmen yine de güvenlik konusunda sıkıntı yaşamamıza neden olabilirler. Özellikle kötü amaçlı online satış siteleri tarafından kredi kart bilgilerinin kaydedilebilmesi, kredi kartı kullanıcılarını ciddi anlamda zora sokabiliyor. Paykasa kullanımı ise, size verilen PIN kodu bir başkasının eline geçmediği sürece herhangi bir risk içermez. Ayrıca PIN kodunuz bir başkasının eline geçmiş olsa dahi, sizin herhangi bir kişisel bilginize ulaşılması mümkün değildir. Bunedenle Paykasa kredi kartlarına göre çok daha güvenli bir ödeme yöntemidir denilebilir.

Eğer siz de kredi kartının yol açtığı ek masraflardan kurtulmak ve güvenle alışveriş yapmak istiyorsanız, web sitemiz üzerinden Paykasa fiyatları ile ilgili bilgi alabilir, dilediğiniz limiti kısa süre içerisinde satın alabilirsiniz.

Etiketler: