Paykasa Kart Satın Almak ve Kullanmak Yasal mıdır?

Paykasa Kart

Paykasa, merkezi İngiltere’de yer alan Ceresline Voucher Limited Şirketi tarafından başlatılmış bir sanal kart hizmetidir. Kullanıcılarına internet üzerinden güvenli ve hızlı alışveriş yapma imkânı sunan Paykasa, kullanıcıları için pek çok avantajı bir arada sunmaktadır. Bahsedilen bu avantajların başında da kullanıcıların alışveriş yaptıkları sitelere kimlik ve kart bilgilerini vermelerine gerek kalmaması gelmektedir. Bu sayede kişilerin bilgileri dolandırıcı ve hırsızlar tarafından ele geçirilemez. Paykasa Kart satın almanın avantajları arasında hızlı ve kolay ödeme imkânı sunması da yer almaktadır.

Paykasa Kart

Paykasa Kart

Paykasa’nın kullanıcılarına sunduğu avantajlar yukarıda bahsedilenler ile sınırlı değildir. Çünkü bu sanal kart, kart aidatı gibi ekstra masraflar gerektirmemektedir. Ancak Paykasa’nın sunduğu tüm bu avantajlara rağmen birçok kişi yasal olup olmadığı konusunda şüpheye düşmekte ve kullanmaktan kaçınmaktadır. Peki, Paykasa  yasal mıdır?

Paykasa Kart Satın Almak Yasal mı?

Dünya üzerinde büyük şirketler başta olmak üzere pek çok firmanın web sitesinde online ödeme kolaylığı sağlayan Paykasa, yasal bir ön ödemeli karttır. Ancak bunun belli koşulları vardır. Çünkü Paykasa kullanımının yasal olduğunu söyleyebilmek için öncelikli olarak güvenilir bir Paykasa firması tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Yine Paykasa kullanımının temel mantığı, kart bilgilerini paylaşmadan ödeme yapmak olduğu için, resmi bayilerden alışveriş yapıldığı sürece yasadışı bir durum söz konusu olmayacaktır.

Paykasa Kart

Paykasa Kart

Bunların yanı sıra Paykasa satın aldıktan sonra bakiyenin yasadışı sitelerde kullanılması da oldukça önemlidir. Bu noktalara dikkat ettiğiniz sürece Paykasa satın alma ve kullanmanın yasal olup olmadığı ile ilgili şüpheye düşmenize gerek kalmaz. Ayrıca Paykasa tutarı ile banka üzerinden havale yapılabiliyor olması, aslında bu kartın kullanımının yasal olduğunu kanıtlamaktadır. Çünkü bankalar tek bir sistem üzerinden hareket ederler. Bu nedenle de yasadışı bir durum söz konusu olduğunda herhangi bir işlem yapılmasına izin vermezler.

Sonuç olarak Paykasa kullanımının yasadışı olduğu yanlış bir düşüncedir. Ayrıca Paykasa sadece ülkemizde değil, dünya çapında kabul görmüş bir ön ödeme sistemdir. Bu nedenle de gönül rahatlığı ile Paykasa satın alabilir ve online alışverişlerinizde dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Bir cevap yazın