Paykasa Kart Şifresi Kaybolursa Ne Yapılmalı?

Paykasa Kart

Kredi kartı kullanıcılarının yaşadıkları en önemli problemlerden birisi bütçelerinin üzerinde alışveriş yapmak ve ödeme tarihi geldiğinde sıkıntı çekmektir. Özellikle yüksek limitli kredi kartları, kişileri daha çok alışveriş yapmaya yönlendirmektedir. Yine kredi kartı kullanıcılarının yaşadığı bir başka problem ise, kart bilgilerinin risk altında olmasıdır. Çünkü kredi kartı ile alışveriş yapılabilen bazı kötü amaçlı online alışveriş siteleri, kişilerin kart bilgilerini kopyalayarak ciddi anlamda mağdur olmalarına neden olmaktadır. Oysa bu bahsedilen iki sorun da ön ödemeli bir sanal kart olan Paykasa Kart ile ortadan kalkmaktadır.

Paykasa Kart

Paykasa Kart

Paykasa, kullanıcıları için 10€, 15€, 20€, 25€, 30€, 60€, 80€, 150€ ve 250€  gibi limitler sunmaktadır. Kişiler bu limitler arasından dilediklerini satın alarak alışverişlerinde harcama limitlerini kendileri belirleyebilirler. Ayrıca Paykasa satın alma sırasında kullanıcılara fiziksel bir kart değil, 16 haneli bir PIN verilir. Bu PIN’i alışveriş sitelerine girerken herhangi bir kişisel bilgi paylaşımı söz konusu değildir. Ayrıca Paykasa fiziksel bir kart olmadığı için kaybolma ihtimali de yoktur. Ancak bu hiçbir risk yok anlamına gelmez. Çünkü size verilen şifreyi kaybedebilirsiniz. Ya da bu şifre bir başkasının eline geçebilir. Peki, Paykasa şifreniz kaybolursa ne yapmalısınız?

Paykasa Kart Şifreniz Kaybolursa Bir An Önce Paykasa Firmanızdan Destek Almalısınız

Paykasa Kart, ön ödemeli bir sanal karttır. Satın alma sırasında verilen dijital PIN kodu numaraları, bu kartları alışveriş için kullanmayı sağlar. Bu sayede alışverişleriniz sırasında güvende olursunuz. Ayrıca daha önce de bahsettiğimiz gibi bu kartların kaybolması ya da çalınması söz konusu değildir. Fakat almanız gereken en temel önlem, Paykasa satın alımı sırasında size verilen PIN kodunu bir yere not etmek ve hemen kullanmayacaksanız güvenli bir yerde saklamaktır.

Paykasa

Bunların yanı sıra tek kullanımlık PIN kodunu kaybetmeniz durumunda ise kötü niyetli kişiler sizinle ilgili herhangi bir bilgiyi ele geçiremez. Bu konuda içiniz rahat olabilir. Ancak satın aldığınız bakiyeyi alışveriş yaptığınız Paykasa firması ile iletişime geçip müşteri hizmetleri ile görüşerek çeşitli güvenlik işlemlerinden geçmenizin ardından geri alabilirsiniz. Sonuç olarak her durumda Paykasa en güvenli ödeme sistemidir denilebilir.