Paykasa Kart’ın Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Paykasa Kart

Paykasa, güvenilirlik açısından avantaj sağladığı için ülkemizde ve dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Ön ödemeli sanal kart olarak da adlandırılan bu ödeme yöntemi, kredi kartı gibi diğer ödeme yöntemlerinin aksine kişisel bilgileri güvence altına alan bir sistemdir. Çünkü Paykasa Kart satın alındığında kullanıcılara verilen kredi kartı gibi fiziksel bir kart değildir. Kullanıcıların eline geçen 16 haneli bir PIN kodudur. Bu e-PIN, online alışveriş sitelerinde ya da oyun oynarken kullanılabilmektedir. Bu kullanımlar sırasında kişilerin yapması gereken tek şey, kendilerine verilen 16 haneli kodu gerekli yere girmektir. Böylece herhangi bir kişisel bilgi paylaşımı söz konusu olmadığı gibi, aynı zamanda hızlı bir şekilde alışverişler sonlandırılabilmektedir.

Paykasa Kart

Paykasa Kart

Paykasa gibi ön ödemeli kartlar genellikle tek kullanımlıktır. Ayrıca belli bir süre içerisinde kullanılmaları gerekmektedir. Aksi takdirde belirtilen süre içerisinde kullanılmayan ön ödemeli kart içerisindeki bakiyenin geri iadesi söz konusu olabilir. Peki, Paykasa Kart kullanım süresi ne kadardır?

Paykasa Kart Ne Kadar Sürede Kullanılmalıdır?

Paykasa sanal kartın kullanım süresi 1 yıl olarak belirlenmiştir. Güvenilirlik açısından diğer ödeme yöntemlerine göre fark yaratan bu kart, bu süre içerisinde mutlaka kullanılmalıdır. Kullanılmadığı takdirde ise daha önce de bahsettiğimiz üzere kartın iadesi söz konusudur. Bu nedenle Paykasa almanızın ardından 1 yıl içerisinde kullanmanız ya da bozdurmanız tavsiye edilir.

Paykasa Kart tek kullanımlıktır ve kodun kullanımının ardından kalan bakiye Paykasa bayisi tarafından bozulabilmektedir. Resmi Paykasa firması tarafından bozdurma işlemlerinde %10 komisyon uygulanmaktadır. Bunların yanı sıra Paykasa kodunun süresinin geçmesinin ardından alışveriş yapmak isterseniz “Paykasa kodu çalışmıyor” uyarısı alırsınız. Bunun nedeni ise Paykasa kodunun aktivasyonunu kaybetmesidir.

Paykasa Kart

Paykasa Kart

Eğer Paykasa kodunuzun geçersiz hale gelmesini istemiyorsanız Paykasa alım işleminizin ardından 1 yıl içerisinde kullanmayı kesinlikle unutmamalısınız. Yine Paykasa Kart almak için resmi bir Paykasa bayisini tercih etmeniz oldukça önemlidir. Bu doğrultuda işini profesyonel bir şekilde yapan firmamızı tercih edebilirsiniz. Çünkü firmamız, diğer firmalarının Paykasa fiyatları arasında karşılaştırma yaparak en ucuz Paykasa kartı satın almanız için yardımcı olmaktadır.