Paykasa Kuru Hakkında Merak Edilenler

Paykasa Kuru

Günümüzde alışveriş sitelerinde ya da oyun sitelerinde kullanılmak üzere pek çok ön ödemeli kart sistemi bulunmaktadır. Bunlar arasında öne çıkanlardan birisi de Paykasa Kart’tır. İngiltere merkezli bir sanal kart olan Paykasa, kullanıcılarına güvenli alışveriş keyfi yaşatmaktadır. Bu kart, aslına bakılırsa 16 rakamdan meydana gelen bir PIN’dir. Euro kuru üzerinden çalışan ancak harcamalara Türk Lirası olarak yansıyan bir sistem olarak geliştirilen Paykasa’nın kullanıcılar için belirlenmiş limitleri ise 10€,15€, 20€, 50€, 100€, 150€, 200€, 250€ 500€ ve 1000€ gibi limitlerdir. Paykasa’nın çalışma mantığı ise bankaların sunduğu kartlar ile benzerdir. Ancak farkı tek seferlik bir kullanıma sahip olmaktadır. Peki, Paykasa kuru nedir? Paykasa kurunda meydana gelen değişikliklerin nedeni nedir?

Paykasa Kuru

Paykasa Kuru

Paykasa Kuru Nedir?

Diğer ödeme yöntemleri ile karşılaştırıldığında pek çok açıdan daha avantajlı olan Paykasa Kart’ın kullanım süresi 1 yıldır. Bu bir yıl içerisinde Paykasa Kart’ınızı herhangi bir güvenlik kaygısı duymadan kullanabilirsiniz. Yine Paykasa satın alma ile bozdurma arasında bazı değer kayıpları yaşanabilmektedir. Paykasa kuru oluşmasındaki en önemli etken ise, Paykasa’ya yatırılan paranın birimi ile bozdurulduğunda bankacılık sistemine aktarılan para birimi arasındaki kur farkıdır. Ancak  farkın oluşmasındaki tek neden bu değildir. Çünkü Paykasa komisyonlarının da düşülmesiyle Paykasa satın alma ve bozdurma arasında belirli oranda değer kayıpları yaşanmaktadır.

Paykasa Kuru

Paykasa Kuru

Bunların yanı sıra Euro türünden alınan Paykasa puanı, yine Euro’ya çevrilmek istense dahi kur farkı nedeniyle daha düşük bir paraya dönüştürülecektir. Buna örnek vermek gerekirse; 100 Paykasa puanının değerini 10 Euro olarak düşünürsek bunu Euro’ya çevirerek paraya dönüştürmek istesek, hesabımıza 10 Euro yerine 9 Euro para yansıdığını görebiliriz. Aradaki bu fark ise, Euro alım satımından kaynaklanan ücret farkı olarak açıklanabilir.

Nasıl Paykasa Satın Alabilirim?

Paykasa kuru kısaca yukarıda bahsedildiği gibidir. Eğer siz de ucuz Paykasa satın almak istiyorsanız öncelikli olarak fiyat karşılaştırması yapmayı ihmal etmemelisiniz. Çünkü bazı sitelerde Paykasa fiyatları olması gerekenin çok altında olabilir. Bu nedenle her zaman güvenebileceğiniz bir Paykasa bayii arıyorsanız bizi tercih edebilir, Paykasa’nın avantajlı dünyasından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler: